Logo Tasarımı

Logo kurumsal kimliğinizin temelidir. İyi bir logo, bir firma için en akılcı ve getirisi olan yatırımdır. “Kaliteli hizmet veren bir firmanın kaliteli bir logosu olmalıdır” anlayışına birçok başarı öyküsünde rastlarız. Her yerde kullanabileceğiniz bir görsel kimlik öğesi olan logonuzu tasarlarken aşağıdaki şu maddelere özen gösteriyoruz.
 

Benzersiz olmalıdır.
Maksimum bilgiyi en kısa sürede sürede vermelidir.
Tüm kitleler tarafından kolayca algılanabilmelidir.
Logonuz firmanızın hizmet ve ürünleriyle, renk ve biçim gibi özellikleriyle ilişkili olmalıdır.
Firmanızın “ruhunu” yansıtmalı,somutlaştırmalıdır.
Uygulamada tüm yüzey ve boyutlarda sorunsuz olmalıdır.
Farklı yüzey ve medyalarda uygulanırken ekstra masraf çıkarmamalıdır.

Logo ne kadar iyi olursa, imajınıza da o kadar büyük etkisi olur. Bir web sitesine, televizyon kanallarına, gazetelere veya dergilere kurumsal firmanız için reklam verdiğinizi düşünelim. İşte burada sizi yine logonuz temsil edecektir.
Küçük web sitelerinin bile logoya sahip olduklarını düşünürsek, kurumsal firmaların logoları çok daha profesyonel olmalıdır.

Logo tasarımı yapılmadan önce şirketin detaylı bir analizi yapılmalı ve bu analiz sonucunda logo tasarımı yapılmalıdır. Firmanın misyonu, hangi sektörde hizmet verdiği, hangi müşteri kitlesine hitap ettiği logo tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken öğeler arasında yer alır.

362 ekibi olarak, firmanız için en uygun logo tasarımını sizlere farklı seçenekler ile sunuyor ve sizlerin kararları doğrultusunda logo tasarımı çalışmanıza yön veriyoruz. Çalışma sonucunda da, firmanız için en profesyonel logonuz, sizlerin fikirleri ve bizlerin becerileri ile ortaya çıkmış oluyor.
 
Kurumsal firmalar için yapılan logoların sonraki süreçte değiştirilmesi de, firma için eksi bir durum oluşturmaktadır. Bu yüzden, firmanın ilk logosunu tasarlarken iyi bir karar verilmesi oldukça önemli bir süreçtir.

Son Projeler

İlgili kategoriye ait son 3 projelerimiz.