Katalog, Broşür Dergi Tasarımı

Bakıldığında katalog tasarımı neredeyse herkes tarafından aynı gramajdaki kağıda basılabilmektedir. Katalog tasarımını farklılaştıran unsur ise katalog baskı teknolojisi ve katalog için hazırlanan tasarımdır. Yani katalog veya broşür tasarımında kullanılan ve size ait olan içeriğin en uygun şekliyle tasarlanarak yerleşiminin yapılması ve baskı makinalarına uyumlu olarak düzenlenerek baskıya gönderilmiş olması gerekmektedir.
 

Katalog tasarımı yapılırken tasarım yaptıran firmanında tasarım aşamalarına dahil olması şarttır. Katalog ön ve arka kapak tasarımları, iç sayfa tasarımları ve kullanılan içeriği her aşamada kontrol etmelidir. Böylelikle tasarımcıya yardımcı olacak,firmada bulunan bilgi ve katalog tasarımı yapan grafikerdeki tasarım kabiliyeti ile birleşecek ve ortaya amacına hizmet eden bir katalog tasarımı çıkacaktır.

Online yada offline dijital ortamdaki gelişmeler basılı medyaya göre ihtiyacın daha çok arttığı alan olsa da grafik tasarım ve basılı medya ürünleri halen en etkili iletişim araçlarındandır.

Son Projeler

İlgili kategoriye ait son 3 projelerimiz.